O informatorze testamentowym jako jednym ze sposobów zachęcania Polaków do uwzględniania organizacji pozarządowych w testamentach piszemy na portalu ngo.pl Można go zamówić wypełniając formularz na naszej stronie.
Media
Filmy
ZDJĘCIA
IV Pomorski Piknik Seniora w Gdańsku
PRASA
Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas sporządzania testamentu? O tym, że warto je znać i mieć na uwadze, ponieważ zignorowanie pozornie nieistotnych szczegółów może spowodować, że nasza ostatnia wola nie zostanie spełniona tak, jak sobie tego życzyliśmy - piszemy gościnnie na portalu independenttrader.pl
Niestety wciąż pokutuje opinia, że testament pisze się przed śmiercią, w podeszłym wieku. My staramy się przekonywać, że nie jest on aktem ostatniej woli i że może go napisać każdy, w każdym wieku i naprawdę warto to zrobić – zachęca Ewelina Szeratics, zarządzająca kampanią „Dobry Testament”.
Niewiele osób wie, że sporządzając testament można w nim uwzględnić organizację pozarządową. Dobry Testament powstał po to, aby rekomendować uczciwe i transparentne stowarzyszenia i fundacje i zachęcać Polaków, aby pamiętali o nich w testamencie.
RADIO / TV
"Rusza ogólnopolska kampania społeczna "Dobry Testament". Zainauguruje ją seminarium o testamentach dla organizacji pozarządowych, odbywające się w Warszawie" - tak pisano o nas w czerwcu 2015 r., kiedy stawialiśmy pierwsze kroki. Zachęcamy do wysłuchania dźwięków i przeczytania całego materiału.
"Warto zabezpieczyć się na wypadek śmierci i sporządzić testament" - mówiła w radiowej Jedynce notariuszka Anna Szmigiera-Wyrzykowska. Wyjaśniła, że w Polsce najlepiej sporządzić testament w formie aktu notarialnego, który jest odpowiednio sformułowany przez notariusza, zgodnie z literą prawa, i jest potem łatwiejszy do wykonania. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.