Kampania Dobry Testament w Gdańsku na Pikniku Seniora

Bez tytułu
Cieszymy się, że w Gdańsku, tak samo jak w innych miastach, które dotychczas odwiedziliśmy, zainteresowanie tematem testamentów było duże. W trakcie kilkugodzinnej imprezy rozdaliśmy ponad 250 informatorów testamentowych.

Podchodziły do nas osoby w różnym wieku, choć z racji charakteru imprezy, najwięcej z nich to panie i panowie 60+ i opowiadały o swoich doświadczeniach z pisaniem testamentów lub o tych z sal sądowych, gdzie ich rodziny miesiącami, a niekiedy latami spierały się o majątek zmarłego, który nie zostawił testamentu. Nasi rozmówcy deklarowali, że doświadczenie tamtych chwil skłoniło ich do sporządzenia testamentu, który – ku naszej uciesze – najczęściej został napisany pod okiem notariusza.

Zdarzali się też rozmówcy otwarcie mówiący o swojej samotności i o tym, że nie mają komu zostawić testamentu. Tłumaczyliśmy, że można w nim uwzględnić jedną z fundacji lub stowarzyszeń uczestniczących w naszej kampanii. To uczciwe i etyczne organizacje, które z pewnością spożytkują pieniądze zgodnie z wolą testatora.

Jeżeli chcecie zobaczyć więcej zdjęć z IV Pomorskiego Pikniku Seniora, zapraszamy do naszej Galerii.